Vítejte..

Vítejte na webu Vegan v Českých Budějovicích.


Jak již píšu na úvodní stránce, tento web vznikl za účelem poskytování aktuálních informací z veganského dění v našem městě. Ať už se jedná o akce, přednášky nebo konkrétní doporučení, kam jít na oběd.


Soupculture, Karla IV. 92

Sama jako dlouholetá veganka vím, že není vždy jednoduché orientovat se v nabídce restaurací a obchodů (i když ve srovnání s předchozími léty je to procházka růžovým sadem).


Trip Advisor a Happy Cow jsou skvělí pomocníci, ale nekompletní a mnohdy nestačí.


Společně s Honzou Bílým už nějakou dobu pracujeme na Youtube seriálu Vegan v Českých Budějovicích, ve kterém představujeme ty podniky, které veganské jídlo nebo výrobky nabízí. Nevýhodou ale je, že se videa nedají aktualizovat. Proto jsem se rozhodla vytvořit tuto platformu společně s Instagramovým profilem @vegan_ceske_budejovice, kde se informace dají jednoduše modifikovat a doplňovat. Třeba i od vás a návštěvníků Českých Budějovic.I když se to nezdá, děje se toho u nás celkem hodně. Veganské pikniky, přednášky, ochutnávky, pravidelné promítání a dokonce už i veganský festival. Tohle všechno má na svědomí spolek Společný svět a parta dobrovolníků kolem něho. Pokud stojíte o zapojení se do zdejších aktivit, neváhejte nám napsat...dáme řeč :)

Každému, kdo má zájem o nejnovější tipy, bych tedy doporučila sledovat:


FB: SpoS - Společný svět
IG: Společný svět
IG: vegan_ceske_budejovice

Budu ráda za jakékoli informace týkající se ekologie a veganství ve městě. Našli jste restauraci, která nabízí rostlinnou variantu jídla a není zahrnutá zde v seznamu? Ve vaší oblíbené kavárně je nově k dostání rostlinné mléko do kafe? Ozvěte se a společně pošleme informaci dál, aby se nám tu žilo co nejlépe.


Zároveň umím(e) poradit, pokud vy nebo okolí sháníte rostlinný catering nebo materiály ke studiu, pokud o rostlinné stravě teprve přemýšlíte.


V každém případě se nebojte ozvat a třeba se někdy uvidíme na pikniku :)


Lucy

lucie.vegancb@gmail.com


Úvodní fotografie : Hotel Klika