Zdravím všechny obyvatele či návštěvníky Českých Budějovic, kteří se zajímají o rostlinnou stravu, ale i ty, kteří sem třeba zavítali omylem. 

Vegankou jsem přibližně 6 let a z vlastní zkušenosti vím, že není vždy jednoduché orientovat se v aktuální nabídce restaurací a obchodů. Ať už během cestování, tak i ve vlastním městě.

 

HappyCow a Tripadvisor jsou skvělí pomocníci, ale nejsou kompletní a po chvíli už jednoduše nestačí. 

 

Proto jsem se rozhodla založit projekt Vegan v Českých Budějovicích, který by měl přinášet nejaktuálnější informace o lokálním veganském dění a možnostech stravování.

Můžete sledovat Instagram, Youtube seriál nebo číst blog (sekce Novinky) zde na webu a zůstat tak v obraze. 

Společně s Evou jsme založily neziskovou organizaci Společný svět​, pod jehož taktovkou pořádáme pravidelné pikniky, promítání, festivaly a další.

Zároveň jsem ambasadorkou @rostlinne pro jižní Čechy.

Ráda pomůžu majitelům restaurací a podniků se zařazením rostlinného jídla do nabídky. 

 

Cheers

Lucy

 

  • Snímek obrazovky 2019-12-05 v 15.35.45
  • Black Instagram Icon
  • Instagram - Gray Circle
  • Šedý YouTube Icon

Ahoj, jmenuji se Eva a jsem vegankou 4 roky.

 

 V posledních dvou letech jsem se rozhodla být aktivní a přispět tak ke zkvalitnění života všech, kteří se zajímají o rostlinnou stravu (a další témata z oblasti ekologie) u nás ve městě. 

 

Mrzelo mě, že se v Českých Budějovicích nic (co se týče veganství) neděje a po nějaké době jsem si uvědomila, že jestli chci, aby se situace změnila, musím se o to pokusit sama. 

 

Uspořádala jsem první veganský piknik, ze kterého se brzy stala tradice a později jsem se dokonce stala spoluzakladatelkou spolku Společný svět.

 

Více o fungování našeho spolku a o tom, jak se zapojit, najdeš zde.

 

V neposlední řadě pracuji pro  Českou veganskou společnost  kde píšu zajímavé články a moderuji vlastní podcast. Naším cílem je usnadnit život těm, kteří se z nejrůznějších důvodů rozhodli omezit nebo ze stravy zcela vyloučit živočišné produkty.

 

Věřím, že se nám to podaří a pomoci nám můžeš i ty.

Eva

  • Instagram - Gray Circle